Köpekler Nasıl Yıkanmalıdır

KÖPEKLER NASIL YIKANMALIDIR NELERE DİKKAT EDİLMELİDİR

Bircok köpek yıkanmayı sever nadiren bazı köpekler yıkanmaktan hoşlanmaz.Köpeklerimizi yıkarken dikkat edilmesi gereken unsurlar vardır.

Köpeginizi hangi sıklıkla yıkamalısınız

kopek yıkamakKöpeklerin ter bezleri yoktur.Köpeginizin derisinde kalın bir yag tabakası mevcuttur.Bu yag tabakası köpeginizin derisinde bir koruma kalkanıdır.Siz köpeginizi her yıkadıgınızda bu yag tabakasına zarar verirsiniz.Köpek sahiplerinin bir cogu köpegim cok kokuyor ne kadaer yıkarsam yıkayım koku gitmiyor dıye sikayet eder cok sık yıkanan kopek zarar gören yag tabakasını onarmak ıcın sureklı salgılama yapar ve bu salgı yogun bir kokuya sebeb olur.Normal sartlarda köpekler 2 3 ayda bir yıkanmalıdır.

Köpegimi Yıkarken Nelere Dikkat Etmeliyim

Söylemistim genel olarak köpekler yıkanmayı sever kopeginizi yıkarken su sıcaklıgını soguk veya asırı sıcak olmayacak sekilde ayarlayın.

Tüm vücüdünu ıslattıktan sonra herhangi bir köpek sampuanı ile tüm vucudu köpürtün.

Yıkama sırasında köpeginizin gözlerine ve kulagına sampuan ve su kacmamasına dikkat edin.

Yıkama esnasında çok hareketli bir köpeginiz varsa kafa kısmını en sona bırakın.(kafasına kulaklarına su gelen köpek huysuzlanabilir rahatsız olabilir)

Köpeginizin kirlilik durumuna gore sampuanlama islemini bir veya birkac kez yapın.

Durulama en önemli unsurdur.Köpeginizi iyi duruladıgınızdan tüylerde ve deride sampuan kalıntısı kalmamasına önem verin.

İyi durulanmama köpeginizde cesitli deri problemleri yaratabilir.

Köpegim icin nasıl bir sampuan kullanmalıyım

Burasıda can alıcı bir nokta aslında.Piyasada bircok firmaya ait bircok ürün mevcut.Aslında hemen hemen hepsi aynı icerige sahip ürünlerdir.Köpeginizi yıkayacagınız en güvenilir ve iyi ürün ARAP SABUNU dur.Evet bildigimiz arap sabunu köpeklerin yıkanması icin en güzel üründür.Mutlaka deneyin çok memnun kalacaksınız.

Her ne ile yıkarsanız yıkayın köpeginizi çok iyi durulayın.

Özhan

Özhan

Köpek DOSTU Hayatını köpekler olmadan yaşamak istemeyen,bu meslegi iş ve para için degil huzur bulduğu için yapan köpek egitim ve rehabilitasyonu üzerine çesitli çalismalar, araştirmalar yapan hayvanlar için çok daha güzel bir dünya düşleyen 32 yaşında ATATÜRKCÜ Memleket Sevdalisi.

Köpekler Nasıl Yıkanmalıdır” için 2 yorum

 • Avatar
  29 Ocak 2017 tarihinde, saat 23:19
  Permalink

  Köpek ürünleri ve endüstrisinin dikkatini çekiyorsun özhan hocam ☺☺
  adamlar aç kalacaklar 😂😂
  Seni takip ediyor, yazılarına bayılıyoruz ✌🏼👏🏼👏🏼

  Yanıtla
 • Özhan
  30 Ocak 2017 tarihinde, saat 01:49
  Permalink

  Umut kardesim kimse aclıktan ölmemis : )) Ben sadece gercekleri yazıyor insanlara ulaştırmaya çalısıyorum. Takip etmeye devam edin …

  Yanıtla

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir