Köpeklerde Tüy Bakımı

Köpeklerde Tüy Bakımı

Köpeklerimizin tüy bakımı kolay ama sıklıkla ihmal ettigimiz konular arasında yer alır.Tüy kalitesi parlaklıgı canlılıgı köpegınızın beslenmesi yıkanması ve taranması ile dogrudan baglantılıdır.

Kaliteli ve dengeli bir beslenme duzenlı tüy taramasi ve sık olmamak sartı ıle duzenlı yıkanması kopeklerimizin tüyleri icin önemlidir.

Peki kopeginizi ne sıklıkla yıkamalısınız ?

Koppegınızı cok sık yıkamanız ıyı degıldır derı ve tüy kalitesini düsürür ve agır bir koku olmasına sebeb olur.Kopeklerin derisinde bir yag tabakasi bulunur her  yıkamanızda bu yag tabakası zarar gorur ve kopegınız yenıden yag tabakasını salgılar.Bu salgıda agır bır kokuya sebeb verır.Kopek sahıplerı kopegım cok agır kokuyor sureklı yıkıyorum ama koku gıtmıyor dıye sıkayet ederler halbukı cok sık yıkadıkları ıcın koku her gun daha fazla artar.duzenlı olarak ortalama 3 ayda bir yıkamanız uygun olacaktır.

Fırcalama önemlimi ?

Fırcalama fazlasıyla onemli duzenlı fırcalandıgında zayıf ve ölü tuyleri uzaklastırmıs ve tuy dokumunu bir nebze olsun azaltmıs olursunuz.Uzun tuylu ve kısa tuylu kopeklerde farklı fırcalar kullanılmalıdır.Uzun tüylü kopekler haftada 2 kez duzenli fırcalanmalı hem daha guzel bir gorunum kazanıp hemde daha saglıklı tuy yapısına sahıp olacaktır.

Özhan

Özhan

Köpek DOSTU Hayatını köpekler olmadan yaşamak istemeyen,bu meslegi iş ve para için degil huzur bulduğu için yapan köpek egitim ve rehabilitasyonu üzerine çesitli çalismalar, araştirmalar yapan hayvanlar için çok daha güzel bir dünya düşleyen 32 yaşında ATATÜRKCÜ Memleket Sevdalisi.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir