Eğitim Öncesi Danışmanlık

İnsanlar çeşitli sebeblerden dolayı hayatlarına bir köpek alırlar,bu sebeb aşırı köpek sevgisi bir dost ihtiyacı veya koruma gerekçesi gibi sebeblerolabilir.

EGİTİM ÖNCESİ DANIŞMANLIK NEDİR ?

Yeni bir köpek almaya karar verdiginizde  yada yeni bir köpek aldıgınızda egitim aşamasından önce alacagınız hizmettir.

Genel olarak insanlar yaşantılarına uygun olmayan köpekleri sadece hoşlandıkları sevimli buldukları için yada görüntüsü için alırlar.Ama köpek alırken sizin yaşam alanınız yaşam tarzinizda köpek ırk seçimi için önemlidir.Mesela alacagınız köpege büyük bir zaman dilimi ayıramayacaksanız çok enerjik hareketli ve yogun egzersiz ihtiyacı olan bir köpegi sadece gorüntüsü için almak büyük bir hata olacaktır.

Büyük ırk bir köpek mi almalısınız ? yoksa küçük ırk bir köpek mi ? bu sorunun cevabını sizin yaşam alanınız şartlarınız ve sizin karakterinizle analiz edip seçim yapmanıza yardımcı oluruz.

Köpeklerde beslenme nasıl olmalıdır ? yavru köpekler nasıl beslenir ? Hangi gıdalar verilebilir  yada ırk farklılıklarına göre besin farklılıkları varmıdır ? Bu konularda bilgi edinmeniz iyi bir köpek sahibi olmanız için büyük bir adım olacaktır.

Bir köpek aldıgınızda  karşılasabileceginiz sorunlarla ilgili sizleri aydınlatabilir ileride daha rahat ve sakin davranmanızı ve hayatınıza alacagınız dostunuzla ömür boyu bir yaşam sürmeniz için gerekli bilgi birikimini saglamanıza yardımcı olabiliriz.

Saglık sorunları karşısında nasıl davranmanız gerektiğini aşı takvimini ve aklınıza gelebilecek saglık problemleri ve önlemleri için yardımcı olabiliriz.

Egitim öncesi danışmanlık hizmetinde sizin köpeginizi egitmeniz için bilgi edinebilir,daha profesyonel bir egitim öncesi yavru köpeginizi dogru şekilde büyütmenizi saglayabiliriz.

Bunlar gibi aklınıza takılan tüm sorunlar için danışmanlık hizmetinden yararlanabilir daha bilinçli bir köpek sahibi olabilirsiniz.

En iyi eğitim yolu sevmektir…

Özhan

Özhan

Köpek DOSTU Hayatını köpekler olmadan yaşamak istemeyen,bu meslegi iş ve para için degil huzur bulduğu için yapan köpek egitim ve rehabilitasyonu üzerine çesitli çalismalar, araştirmalar yapan hayvanlar için çok daha güzel bir dünya düşleyen 32 yaşında ATATÜRKCÜ Memleket Sevdalisi.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir