Köpek Eğitimi Motivasyon

Köpekler neşeli canlılardır oyun oynamayı severler yada yemek yemeyi,köpeginizin egitiminde başarıya ulaşmak için motivasyonlarını yüksek tutmalısınız.Komutlar uygulanırken köpeginizi sıkmadan piskolojisini bozmadan uygulamanız başarı oranını yükseltir ve süresini kısaltır.

KÖPEĞİNİZİ NASIL MOTİVE EDERSİNİZ

Köpekler yemek yemegi seven canlılardır.Köpeginizi egitirken onları motive etmek için sevecekleri gıdaları kullanın.Kokusu ve tadına karsı koyamayacağı lezzetli ödüller verin.

Gıda ödüllendirmelerinde farklı farklı gıdalar kullanın herzaman aynı gıdayı kullanmayın.Köpeğiniz alacagı ödülü merakla beklesin.

Köpek eğitim seanslarınızı köpeginiz açken yapın.Aç olan köpeginiz alacagı ödül için daha hevesli olacak ve işinizi kolaylaştıracaktır.(Bu köpeginizi aç bırakarak egitim yapın demek degildir.Köpeginizin düzenli mama saatinden önce egitim yapın düzenli beslenmeyi aksatmayın)

Köpeginizin oyuncaklarınıda egitimde kullanabilirsiniz.Her köpegin farklı tuttugu sevdiği bir oyuncagı  vardır.Onun için özel olan oyuncağı onu motive etmek içim kullanın.

Egitim sırasında sizin enerjiniz köpeginize yansır siz hareketli enerjik ve neşeli olun onu teşvik edici hareketler yapın mutlu ve neşeli bir ses tonu kullanın.

Köpek egitim seanslarınızı kısa tutun,uzayan eğitim seansları onun isteğini azaltacak motivasyonunu düşürecektir.

Ödüllendirme yaparken eli açık olun ve sık sık ödüllendirme yapın.

Köpek egitim seanslarınızda ödüllendirme zamanını iyi ayarlayın,Dogru zamanlama onun motivasyonunu yükseltecek daha istekli ve kolay ögrenmesini saglayacaktır.

dogsKöpeginizin egitimi onunla aranızda kurdugunuz bag ile dogrudan orantılıdır.Şiddet görmeyen sevgiyle egitilen bir köpek kısa sürede başarıya ulaşır.Sonsuz bir itaat için pozitif egitim teknikleriyle sabırlı ve bol tekrar içeren bir egitim planı çıkarın.

Hem iyi egitimli hemde mutlu bir köpek istiyorsanız pozitif egitim teknikleri kullanarak bol sevgi ve ilgi ile bunu başarabilirsiniz.Düzenli egzersiz ve beslenmede köpeginizin egitimi açısından önemlidir.Egzersiz köpeklerinizin davranış problemlerinin önüne geçer ve daha saglam bir piskoloji ve fizige sahip olmasını saglar.Enerjisini atan köpek ev içinde daha uyumlu ve huzurludur.

Ankara köpek egitimi akillipati siz köpek dostlarına her konuda destek ve hizmet vermektedir.Bir köpegin en iyi egitmeni kesinlikle sahibidir.

En iyi egitim sevmektir …

Özhan

Özhan

Köpek DOSTU Hayatını köpekler olmadan yaşamak istemeyen,bu meslegi iş ve para için degil huzur bulduğu için yapan köpek egitim ve rehabilitasyonu üzerine çesitli çalismalar, araştirmalar yapan hayvanlar için çok daha güzel bir dünya düşleyen 32 yaşında ATATÜRKCÜ Memleket Sevdalisi.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir