Köpeklerde Sosyallesme

Ankara Köpek Eğitimi Köpeklerde Sosyalyesme

Köpeklerde sosyallesme önemli bir unsurdur.Köpek egitimi denildiginde genelde akla itaat egitimleri gelir.Ama egitim ilk olarrak sosyallesme ile baslanmalıdır.Yavru köpeklerin sosyallesmesi ilerideki egitimlerine ve davranıslarına yansır.Sosyal olan kopekler  piskolojık daha rahat olurlar ayrıca fazla enerjiyi daha kolay atabildikleri icin ruhsal ve fiziksel cok daha saglıklı olacaklardır.Köpeklerimizi yavruyken baska köpeklerle ve canlılarla bır araya getırmeli sosyallestirmeliyiz.

YETİŞKİN KÖPEKLERDE SOSYALLEŞME

Kücük yasta sosyallesmemis bir köpegin ileride buyuk davranış problemleri yasaması kacınılmazdır ve bu davranıs problemlerının  giderilmesi oldukca zor olur.

Bir köpek az sosyal, çok sosyal ya da aşırı sosyal olabilir. Erken yaşta sizin ona sunacağınız farklı deneyimler ergen bir köpek olduğunda onun farklı durumlara çok daha rahat ayak uydurmasına yardım eder. Köpeğinizin yavru döneminde onun için yarattığınız yaşam tarzı onun sonraki hayatında sosyal olup olmamasında belirleyici olan en önemli etken olacaktır.

Özhan

Özhan

Köpek DOSTU Hayatını köpekler olmadan yaşamak istemeyen,bu meslegi iş ve para için degil huzur bulduğu için yapan köpek egitim ve rehabilitasyonu üzerine çesitli çalismalar, araştirmalar yapan hayvanlar için çok daha güzel bir dünya düşleyen 32 yaşında ATATÜRKCÜ Memleket Sevdalisi.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir