Köpeklerde Diş Saglıgı

  Ankara Köpek Egitimi

Köpeklerdede bizdeki gibi diş sagligi buyuk önem taşır.Bircok sitede makalelerde farklı farklı yazılar bulursunuz.Her yerde farklı bilgilerle ürünlerle karşılaşırsınız.

Peki köpeklerde diş saglıgı bakimi nasıl yapılır.

Köpeginizin dişlerinin saglıklı olması icin piyasada bir cok ürün mevcut.Diş fırcaları macunları diş tartarina ıyı gelecek mamalar vs.Bu ürünlerin hepsi ticari bir yalandan ibarettir evet yanlıs duymadınız.

Köpeginizin dis saglıgını fırcalayarak saglayamazsınız bir köpegin diş fırcalaması  kadar sacma birsey aklıma gelmiyor.Bu canlılar dogada diş fırcalayarakmı saglam dislere sahip oluyorlar ? Saglıklı bir köpegin agzında bakteri olusmaz cünki salya dedigimiz sıvı antibakteriyel bir sividir.(köpeginiz saglıklı ise) Dişlerde olusabilecek tartarı önlemekse cok kolaydır köpeginizin yiyemeyecegi büyüklükte bir kemik sunun ona.Kemirirken hem eglenceli zaman gecirmis olacak hemde dişlerini temizlemis olacaktır.Fırca diş macunu gıbı tıcari yalanlarla ugrasmadan kolay bir yolla saglam saglıklı ve güclü dişlere sahip olacaktır kopegınız.

Özhan

Özhan

Köpek DOSTU Hayatını köpekler olmadan yaşamak istemeyen,bu meslegi iş ve para için degil huzur bulduğu için yapan köpek egitim ve rehabilitasyonu üzerine çesitli çalismalar, araştirmalar yapan hayvanlar için çok daha güzel bir dünya düşleyen 32 yaşında ATATÜRKCÜ Memleket Sevdalisi.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir