Köpeğiniz İcin Farklı Lezzetler

Eğitim İçin  Ufak Kıtırlar

Etli – Sebzeli Kıtır

Bu tarifteki malzemeleri köpeğinizin tercihine, mevsime ve evde bulunan malzemelere göre değiştirebilirsiniz.

Malzemeler

 • Köpeğinizin tercihine ya da evde bulunan malzemeye bağlı olarak 100 gram kırmızı veya beyaz et ürünü. Kıyma, kırmızı et, ciğer, tavuk, ciğer, kılçıkları ayrılmış balık seçenekler arasında
 • 1 kap yulaf unu
 • 1 kap tam tahıllı un
 • 1 yumurta
 • 1 çay bardağı yoğurt / 1 çay bardağı süt
 • Mevsime, köpeğinizin tercihine ve evde bulunan malzemeye bağlı olarak, köpeklere faydalı sebzelerden herhangi birini kullanabilirsiniz. Köpeklere faydalı sebzeler:  Brokoli, yeşil fasulye, kuşkonmaz, balkabağı, patates, ıspanak, havuç, brüksel lahanası 

Yapılışı

Öncelikle et pişene kadar kaynatılır. Et  suyu ayrı bir kaba alınır ve soğumaya bırakılır. Kullanılan et kemikliyse, kemikler , tamamiyle ayrılır. Et ve sebzelerçok ince bir şekilde doğranır.

Yumurta ve yoğurt/ süt iyice çırpılır . Soğumuş et suyu ve haşlanmış et eklenir ve karıştırılmaya devam edilir.

Yulaf unu ve tam tahıllı un eklenerek karışımın koyu bir macun kıvamına gelmesi sağlanır. Hamur önceden bitkisel yağla yağlanmış ( ay çiçeği ya da zeytin yağı ) tepsiye kalınlığı 1 santimetreyi geçmeyecek şekilde dökülür ve üstüne bir fırça yardımıyla süt sürülür.  200 F ya da 95C fırında yaklaşık 1  saat 15 dakika piştikten sonra tepsi çıkarılarak hamur ince dikdörtgenler halinde kesilir ve tekrar fırına sürülerek, 45 dakika daha pişirilir.

2 saatin sonunda köpek ödül mamalarımız nihayet pişmiştir. Fırını kapatılır, ödül mamaları 10 saat boyunca fırında kurumaya bırakılır.

10 saatin sonunda tepsiyi fırından çıkartıp, hamurları kestiğiniz yerden mamaları kırarak ufak dikdörtgen parçalara ayırıp, hava almayan koruma kaplarına aktarın.

Bu bisküviler yaklaşık 2 hafta boyunca buzdolabında hava geçirmeyen kaplarda rahatça saklanabilir.

Not: Et ürününü hamura eklemeden önce kullandığınız malzemeye bağlı olarak kemikleri ya da kılçıkları tamamiyle ayırmış olduğunuzdan emin olunuz.

Özhan

Özhan

Köpek DOSTU Hayatını köpekler olmadan yaşamak istemeyen,bu meslegi iş ve para için degil huzur bulduğu için yapan köpek egitim ve rehabilitasyonu üzerine çesitli çalismalar, araştirmalar yapan hayvanlar için çok daha güzel bir dünya düşleyen 32 yaşında ATATÜRKCÜ Memleket Sevdalisi.

Köpeğiniz İcin Farklı Lezzetler” için 2 yorum

 • Avatar
  28 Ocak 2017 tarihinde, saat 22:55
  Permalink

  Harika bir tari 👌🏼🐶 teşekkürler 👏🏼👏🏼

  Yanıtla
  • Özhan
   30 Ocak 2017 tarihinde, saat 03:59
   Permalink

   Minik Dostuma afiyet olsun : )

   Yanıtla

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir