Köpek Bakımı

Ankara Kopek Egitimi Köpek Bakımı

Köpegimiz eve geldigi andan itibaren artık bizlerin sorumlulugu altındadır.Unutmayın onlar sorunlarını bizlere anlatamazlar.İyi bir kopek sahibi olmak köpeginize iyi bakmak istiyorsanız yemek saglık ve yasama gereksinimlerini karsılamalısınız.

Köpeginiz icin ilk yapmanız gereken ev icinde ona guvenlir bir yer belirlemeniz herzaman onunde bulunacak bir su kabı onu rahatlatacak bir kac oyuncak bulundurmanız olacaktır.Bulundugu ortamda onu rahatsız edecek yada zarar verecek herseyden kurtulmalısınız.

Beslenmede büyük önem tasır aldıgı gıda kalitesi onun yasamını direk etkiler.Saglıklı uzun ömürlü bir yasam icin kaliteli ve düzenli beslenme sarttır.Beslenme hakkında daha detaylı bilgiyi tıklayarak inceleyebilirsiniz.

Yasamı boyunca düzenli egzersiz duzenli veteriner hekim kontrolu ve ası programı dostunuzun ve sizin yasam kalitenizi yukseltecektir.Unutmayın sizin ihtiyac duydugunuz bazı seylere oda ihtiyac duyacaktır.Sevgi gibi 🙂

Köpeginizi gözlemlemeli farklılık gosteren hareket ve durumlarda vet hekime danısmalı kopek hastalıkları ve tedavi yontemlerini arastırıp birazda olsa bilgi sahıbı olmalisiniz.Ona temiz bir ortam bulundurmalı duzenlı aralıklarla yıkayıp temızlemelisiniz.

oyunlar oynamalı nesesini yuksek tutmalısınız.Tabiki yapmanız gerekenler arasında egıtımde onemli rol oynar.

kopegınızı egıtmek hem sizin icin onemlidir hemde dostunuz icin,Mesela yürüyüs esnasında yerden bir gıda veya bir madde yutmaması hayatı onem tasır.Kısacası köpeginizin bakımı tıpkı cocuklarımızın bakımı gıbı beslenmeden egitime önem icerir.

Unutmayın kötü köpek yoktur kötü sahip vardır.