Git Getir Komutu

KÖPEGİNİZE GİT GETİR KOMUTU ÖGRETMEK

Köpeginizin git getir komutunu ögrenmesi hem eglenceli vakit gecirmenize hemde onun fazla enerjisini atmasına birebirdir.Köpek egitimini eglenceli hale getirmek işinizi kolaylaştıracak ve köpeginizin ögrenme istegini arttıracaktır.

GİT GETİR KOMUTU NASIL ÖGRETİLİR ?

Köpeginizin bu komutu ögrenmesi için onun sevdigi ilgisini çeken bir oyuncak kullanın.Köpeginizin dikkatinin dagılmayacagı bir ortamda köpeginizle bir süre oynayın.Sonra oyuncagı yakın bir noktaya atın ve köpeginizin oyuncagı almasına müsade edin.Köpek oyuncagı aldıgı an aferim  sözüyle onu sevin ve iyice onu cesaretlendirip oyuncagı alması için teşfik edin.Sonra agzında oyuncak olan köpeginize ödül mamasını uzatın ve yavasca oyuncagı agzından alıp mamayı verin.

Tekrarlara devam edin ve bir süre sonra yavas yavas oyuncagı daha uzak noktalara atın ve oyuncagı aldıgında getır komutu  ıle onu cagırın.Oyuncagı getırdıgınde yıne ödülünü verin.

Eger köpeginiz oyuncagını getirmez veya getirip size vermezse bagırmayın kızmayın veya üstüne gitmeyin.Sabırlı olun ve tekrarlara devam edin.Komutu sorunsuzca yapmaya başladıgında mesafeyi uzatarak oyuncagı daha uzaga atıp getırmesini saglayın ve ödüllendirmeyi unutmayın.Köğeginiz komutu artık sorunsuz sekilde yapmaya başladıgında ödül vermeyi yavaş yavaş kesin ve oyuncagı getirdiginde aferim sözüyle bolca sevin.

OYUN OYNAYARAK EGİTİM

al-getir-komutu-ogretinKöpeginiz ile hem oyun oynayıp hem egitim yapmak iki taraf içinde kolay ve eglenceli olacaktır.Köpeginize yaptırmak istediginiz komutlarda sabırlı olun ve ödüllendirmeyi unutmayın.

Egitim sırasında clicker kullanın clicker sesi birçok köpek için dikkat çekici ve hoştur.egitimler sırasında köpeklerinize bagırmayın veya kızmayın.Komutlarda tonlama yapmayın.Her yaşta ve her ırk köpek egitilebilir sadece gerekli zamanlarda dogru ödüllendirme yapılarak kısa sürede iyi bir egitim verilebilir.

Yavru bir köpek evinize geldigi an itibari ile egitim süreci baslamış olmalıdır ve tuvalet egitimi için ilk adımlar atılmalıdır.Evde yaşayan bir köpek için en önemli egitim tuvalet egitimidir.İnsanların  köpeklerini egitim merkezlerine vermelerinin veya evde köpek egitimi için köpek egitmenlerine başvurmalarının en büyük sebebi tuvalet egitimi veya davranış problemleridir.Köpek egitim komutları nı köpeginize ögretmek icin acele etmeyin sabırla yavas yavs ilerleyin ve egitimlerde en büyük silahınızın sevginiz oldugunu unutmayın.

Puppy EğitimiTuvalet EğitimiTemel itaatileri itaatKoruma Eğitimi

Özhan

Özhan

Köpek DOSTU Hayatını köpekler olmadan yaşamak istemeyen,bu meslegi iş ve para için degil huzur bulduğu için yapan köpek egitim ve rehabilitasyonu üzerine çesitli çalismalar, araştirmalar yapan hayvanlar için çok daha güzel bir dünya düşleyen 32 yaşında ATATÜRKCÜ Memleket Sevdalisi.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir