Köpeğe HAYIR Komutu Nasıl Öğretilir

HAYIR KOMUTU

Köpeğinizi egitirken ilk ögretmeniz gereken komutlardan birisi Hayır komutudur.Bir köpek hayır komutunu biliyorsa bir cok sorun ortadan kalkmiş olur.Mesela kopeginiz oynamamasi gereken birsey ile oynuyor eger hayır komutunu biliyorsa hayır dediginizde onu birakmiş olur.Yani yapmasını istemediginiz durumalrda hayır komutu ile onu durdurmus olursunuz.

Peki Hayır komutunu nasil ögretirsiniz ?

Köpeginize sevdigi karsi koyamadıgı birsey sunun. (mama,ödül mamasi,oyuncak vs) Mesela köpeginizin en sevdigi oyuncagını ona uzatin alacagı zaman sevk kayısını biraz yukarı gelecek sekilde hafifce cekerek HAYIR komutunu verin.Bir kac tekrardan sonra köpeginiz oyuncagı almaya calismadıgında oyuncagı sız ona verin ve aferim komutu verin.Komutlar verilirken asla seste tonlama yapmayın ve tasma cekisini sert yapmayın sadece yumusak cekisler yapın.

Köğeginize birseyler ögretirken mucizeler beklemeyin sabırlı ve sevgi dolu olun.Sabırla ve tekrar ederek basariya ulasirsiniz.

En iyi egitim metotu sevmektir…

Özhan

Özhan

Köpek DOSTU Hayatını köpekler olmadan yaşamak istemeyen,bu meslegi iş ve para için degil huzur bulduğu için yapan köpek egitim ve rehabilitasyonu üzerine çesitli çalismalar, araştirmalar yapan hayvanlar için çok daha güzel bir dünya düşleyen 32 yaşında ATATÜRKCÜ Memleket Sevdalisi.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir