Köpek Eğitimi Hakkında Bilgiler

KÖPEK EGİTİMİ HAKKINDA GENEL BİLGİLER

KÖPEK EGİTİMİ NEDİR ?

Köpek egitimi dendiginde köpegin genel komutlara uyması otur yat vs komutlarını yerıne getırmesi gelir.Aslında köpek egitimi bunlardan ibaret degildir.Tam bir egitim köpegin bu komutlar dışında insanlar diger canlılar ve yasam alanına uyumu demektir.

KÖPEK EGİTİMİ HANGİ ORTAMDA VERİLİR

Köpek egitimi köpek egitim merkezlerinde ve kendi yasam alanında verilir.En iyi nerede verildigi konusuna gelirsek köpek egitiminin en iyi verilecegi yer köpegin kendi yaşam alanıdır.Yani evde köpek egitimidir.

KÖPEK EGİTİMİ NE KADAR SÜRER

Temel itaat 4 hafta ileri itaat 4 hafta sürer.

ÖDÜLLENDİRME

Köpek egitiminde ödüllendirme oldukca önemli bir rol oynar.Dogru zamanda yapılan ödüllendirmelerle hızlı şekilde başarıya ulaşırken yanlış yaptıgınız ödüllendirmelerde birçok soruna zemin hazırlamıs olursunuz.

CEZALANDIRMA

Cezalandırma genel olarak yanlış anlaşılan bir durum.Köpeginizin yapmasını istemediginiz dacranışı yaptıgında ona ceza olarak bagırmanız vurmanız(asla siddet kullanmayın)egitimi olumsuz etkileyecektir.

 

ADAPTASYON EGİTİMİ NEDİR?

Adaptasyon egitimi kopek egitmeni ile istenilen egitim programını tamamladıktan sonra ögrendiklerini sahibi ile çalısmasıdır.Temel itaat egitimi her köpek icin gerekli bir egitim programıdır.

Özhan

Özhan

Köpek DOSTU Hayatını köpekler olmadan yaşamak istemeyen,bu meslegi iş ve para için degil huzur bulduğu için yapan köpek egitim ve rehabilitasyonu üzerine çesitli çalismalar, araştirmalar yapan hayvanlar için çok daha güzel bir dünya düşleyen 32 yaşında ATATÜRKCÜ Memleket Sevdalisi.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir